W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej wiem, zamknij
oferta ogólna diagnozy techniczne naprawy główne gwarancje zamówienie zapytanie

Uwaga - używana chłodnica.

 

Rynek polski jest pełen firm sprzedających używane części motoryzacyjne.
Większość tych firm jest nastawiona na szybki zysk a jeżeli chodzi o jakość wyrobów przez nich sprzedawanych to już nie koniecznie. Chłodnice wyjęte z pojazdu i magazynowane długi czas starzeją się szybciej niż użytkowane w pojeździe. Korodują bardzo szybko a nie wyczyszczone wewnątrz osady zasychają i powodują zmniejszoną wydajność. Zakup nie sprawdzonych chłodnic i bez gwarancji to loteria. Inny problem szczególnie występujący na giełdach to brak katalogów u sprzedawców. Przy dużej ilości modeli pojazdów jednej marki nie ma możliwości spamiętać wszystkich wariantów, bez katalogów do niektórych marek pojazdów nie sposób znaleźć właściwą część.
Uważajmy więc czy: kupowana chłodnica używana jest dobrze dobrana do modelu pojazdu, czy była sprawdzona choćby na szczelność i czy w razie pomyłki sprzedającego można ją zwrócić.