W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej wiem, zamknij
oferta ogólna diagnozy techniczne naprawy główne gwarancje zamówienie zapytanie

Typowe uszkodzenia chłodnic.

 

1. Korozja
2. Zabrudzenia
3. Spuchnięte chłodnice
4. Uszkodzenia mechaniczne

Ad. 1. 
Na korozję niewiele można poradzić, chyba że wymieniając skorodowane elementy na sprawne. Przyczyną tych uszkodzeń najczęściej jest duży przebieg pojazdu lub zła eksploatacja,

Ad. 2.
Zabrudzeń chłodnicy można się pozbyć na dwa sposoby albo czyścić chłodnicę chemicznie, co nie daje 100% pewności o oczyszczeniu lub wyczyścić ją mechanicznie. Czyszczenie mechaniczne daje w pełni wiedzę o stanie zabrudzenia przed i po operacji czyszczenia.
Jeżeli chłodnica była zabrudzona to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że reszta układu chłodzenia jest w podobnym stanie.

Ad. 3.
Spuchnięte chłodnice spotykamy gdy w układzie chłodzenia pojawiło się zbyt duże ciśnienie. Przyczyną może być uszkodzony korek chłodnicy, przedmuchy z silnika itp.
Tak uszkodzoną chłodnicę można regenerować wymianą spuchniętego elementu, najczęściej jest to rdzeń chłodnicy. Drugą przyczyną takiego uszkodzenia może być wyeksploatowanie chłodnicy.

Ad. 4.
Uszkodzenia mechaniczne chłodnic powstają podczas kolizji lub zwykłej eksploatacji.
Większość uszkodzeń mechanicznych można regenerować.